Logo Homedefense.sk
HomeDefense.sk

Galaxy S20 Tactical Edition

Pre operátora na bojovom poli je komunikácia jedným z najnevyhnutnejších prostriedkov pre splnenie misie. Už zďaleka nejde iba o rádiové spojenie, ale na modernom bojisku našlo využitie veľké množstvo komunikačných a elektronických prostriedkov. Zefektívňujú a zjednodušujú pohyb, prehľad o situácii a využitie taktických prostriedkov.

Byť Smart vždy a všade

K výbave dnes patria aj smarfóny s modifikovaným softvérom a odolnosťou podľa príslušných mil-spec noriem a špecifikácií. Práve v tejto oblasti nadviazal na svoje staršie modely aj Samsung, ktorý v tomto roku vydal novú verziu smartfónu určenú práve pre military oblasť.

Galaxy S20 Tactical Edition

Galaxy S20 Tactical Edition

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition je nový smartfón určený pre military oblasť, ktorý je momentálne používaný pri špeciálnych operáciách a vojenských misiách. Vznikol na základe požiadaviek špeciálnych zložiek, kde je nevyhnutné dokázať rýchlo reagovať a bezpečne zdieľať údaje o operáciách v náročnom teréne, napríklad aj medzi jednotkami a velením aj na rozsiahle vzdialenosti. Spoločnosť Samsung ako jeden z lídrov na trhu ponúkla riešenie a vytvorila upravenú verziu svojej vlajkovej lode Galaxy S20.

Galaxy S20 Tactical Edition

Galaxy S20 a S20 Tactical Edition - rozdiely

Z hardvérového pohľadu samotného smartfónu veľa rozdielov vo výbave nie je. Zachované sú prakticky všetky parametre s bežným Galaxy S20:

 • Displej: Dynamic AMOLED 3200 x 1440 px QHD+
 • Software: Android 10 s One UI 2.0
 • Rozmery a hmotnosť: 68.6 x 152.4 x 7.6mm, 162g
 • Zadný fotoaparát: 12MP f/1.8 hlavný, 64MP 3X zoom, f/2.0, 12MP ultra wide f/2.2
 • Predný fotoaparát: 10MP f/2.2
 • Video: 4K pri 60fps, 8K pri 24fps
 • Batéria: 4,000 mAh s podporou rýchleho nabíjania a bezdrôtového nabíjania

To, čo ho v základe odlišuje od štandardného Samsung Galaxy S20, je navýšenie pamäti na 12GB a doplnkové funkcie.

Kým väčšina výrobcov odolných smartfónov ide cestou úpravy tela samotného smartfónu, Samsung sa pri Galaxy S20 Tactical Edition vybral cestou odolného housingu, ktorý zabezpečuje dostatočnú ochranu pri úderoch alebo pádoch.

Galaxy S20 Tactical Edition

Taktické vlastnosti a vychytávky

Samsung obsahuje predkonfigurovaný softvér (COTS – Commercial off-the-shelf)  na podporu taktických rádií a zariadení dôležitých pre vojenské operácie a rôzne misie. V priamej podpore je konektivita na vysielačky, kanály dronov, laserové zameriavače, externé GPS… Samozrejmosťou je všetko potrebné šifrovanie kanálov a ochrana proti prelomeniu kódov. O kryptovanie sa stará dvojvrstvová technológia DualDAR, na ďalšie zabezpečenie využíva Knox.

Schopnosť komunikovať a pritom zostať v utajení je hlavne pre členov špeciálnych jednotiek jednou z najdôležitejších predpokladov pre úspešné pôsobenie v nepriateľskom území. Samsung Galaxy S20 Tactical Edition konfiguračne podporuje viac sietí operátorov, použitie privátnych SIM kariet 5G, WiFi 6 a CBRS (Citizens Broadband Radio Service). Smarfón získal certifikácie NSA CSfC, NIAP/MDFPP, DODIN APL, FIPS 140-2, DISA Android 10 STIG a IP68.

Galaxy S20 Tactical Edition

Ďalšie taktické vlastnosti Samsung Galaxy S20 Tactical Edition:

 • automatické otáčanie uzamknutej obrazovky
 • režim podpory nočného videnia
 • stealth režim (obdobne ako sme písali pri recenzii Garmin Instinct Tactical)
 • autotouch senzitivita pre použitie aj s vojenskými rukavicami
 • aplikačný softvér na mieru
 • multikanálové pripojenie

Ak by ste si však tento smartfón chceli kúpiť pre osobnú potrebu, budete sklamaní. Dodávaný je zatiaľ iba pre použitie u špeciálnych jednotiek. Pre naše potreby sa zatiaľ musíme spoľahnúť na bežne dostupné komerčné riešenia.

Ďalšie podrobnosti nájdete v PDF na samsung.com.

zdroj: samsung.com