Logo Homedefense.sk
HomeDefense.sk

Čo o vás prezradí vaše auto

Máte svoje auto oblepené symbolmi detí, svojich koníčkov, športov či domácich miláčikov? Prezrádzate tak o sebe informácie, ktoré uľahčia závadovým osobám vaše sledovanie alebo neželanú návštevu vášho obydlia.

Čo prezrádza vaše auto?

Tu je niekoľko ilustračných príkladov, prečo nie je príliš vhodné olepiť si auto a prezrádzať tak kto ste, čo robíte, kde sa nachádzate alebo kde sa často nachádzajú vaše deti či rodina.

Majetok a životný štýl

Čo o vás prezradí vaše auto

Ak máte akékoľvek drahšie hobby, nálepka so symbolom o vás prezradí, že ste finančne zabezpečený, pretože si môžete dovoliť „drahé hračky“. Znamená to, že aj vo vašom obydlí sa budú nachádzať predmety vyššej hodnoty, ktoré stoja za riziko krádeže alebo lúpeže vo vašom dome.

Zároveň to znamená, že svojmu hobby sa venujete mimo domova a zlodejom stačí odsledovať čas, kedy nie ste doma. V prípade motorkárov sú to najčastejšie dni s vhodným počasím cez víkendy, kde strávite mimo domu niekoľko hodín.

Čo o vás prezradí vaše auto

Ak máte záľubu v poľovačkách, nálepkou s touto tématikou dávate najavo, že síce vlastníte strelné zbrane, ale hlavne počas loveckej sezóny trávite čas mimo domu nielen cez deň, ale aj v noci.

Deti a rodina

Čo o vás prezradí vaše auto

Máte pocit, že ak si na auto nalepíte obrázok bábätka, správajú sa k vám ostatní vodiči ohľaduplnejšie? Podľa nás nie!

Akonáhle oblepíte auto samolepkami s motívom detí alebo rodiny, prezrádzate svoje najcitlivejšie miesto. V prípade lúpeže budete viac chrániť svoju rodinu a dokážete sa ľahšie vzdať svojho majetku.

Čo o vás prezradí vaše auto

Zároveň pokiaľ ste s rodinou a deťmi, budete mať pravdepodobne plné ruky práce a vaša pozornosť voči okoliu alebo nebezpečenstvu bude nižšia.

Nebudete ochotní alebo schopní prenasledovať útočníka (lupiča, zlodeja, …) pretože nebudete chcieť svoje malé dieťa alebo rodinu nechať bez dozoru alebo ochrany.

Čo o vás prezradí vaše auto

Aj vaše deti majú koníčky alebo krúžky. Symbolikou týchto aktivít prezrádzate nielen čomu sa venujú, ale zároveň to znamená, že s nimi trávite čas na krúžkoch (minimálne odvoz a dovoz), tréningoch, vystúpeniach, pretekoch alebo zápasoch.

Ak máte pri nálepke aj názov klubu alebo jeho logo, prezrádzate, kde konkrétne sa budete často nachádzať. Uľahčujete tým aj tracking pohybu dieťaťa pre únos a následné vydieranie. Nálepky typu „Jožko v aute“ alebo „Evička a Maťko“ ešte viac uľahčia identifikáciu detí a ich oslovenie neznámymi ľuďmi.

Nedávajte na auto ani logá či názvy škôl, ktoré navštevujú, aj keď sa jedná o prestížne školy.

Domáce zvieratá

Čo o vás prezradí vaše auto

Je jasné, že svojho domáceho miláčika máte radi. Ak sa jedná o malé alebo „neškodné“ plemeno, dávate nálepkou na aute informáciu, že takéto zviera nebude predstavovať nejakú veľkú hrozbu.

Ak máte veľkého alebo strážneho psa, bude znamenať pre prípadného lupiča alebo zlodeja oveľa väčšiu hrozbu a pri nečakanom kontakte si pravdepodobne svoj úmysel rozmyslí a utečie. Ale ani takúto nálepku si na auto nedávajte.

Vaša profesia

Čo o vás prezradí vaše auto

Môžete byť hrdí na svoju prácu, ale zbytočne na ňu neupozorňujte. Napríklad samolepka hasiča prezrádza, že keď sa nachádzate v práci, nemôžete ju hneď bezproblému opustiť, aby ste sa vrátili domov.

Taktiež vaša pracovná doba je presne definovaná a pravdepodobnosť, že prídete domov o dve či tri hodiny skôr je nízka.

Už máte na aute nálepku?

Porozmýšľajte „očami kriminálnika“, čo o vás táto nálepka, alebo viacero nálepiek hovorí. Prezrádza niečo, čo nepotrebujú neznámi ľudia vedieť? Aké riziko prináša? Ak uznáte za vhodné, nálepku odstráňte.